31 Oca

Tünektepe Döner Gazino

~Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletmesi Anet A.Ş verilen Tünektepe Döner Gazino, Antalya merkezin batı tarafında bulunan ve merkeze kuşbakışı tamamen hâkim olan Tünek Tepenin en üst mevkiinde bulunur.

Antalya- Kemer yolu istikameti Liman kavşağı yol ayrımından 6.5 km ve 618 mt yüksekliktedir. Tesise giden 6.5km’lik yol güzergâhının tamamı asfaltlanmış olup tesise varış noktasına kadar süren yolculukta, eşsiz Antalya manzarası ve Çam ormanları size yol boyunca eşlik etmektedir. Tünektepe Döner Gazino içerisinde, 200 kişi kapasiteli Restoran, 100 kişi kapasiteli Kafeterya, Açık alan Kafeteryası, Seyir Terasları ve Araç Otopark alanları mevcuttur. Tünektepe Döner Gazino tesisinin en ayrıcalıklı özelliği, içerisinde bulunan 200 kişi kapasiteli Kapalı Restorandın daire şeklinde olması ve kendi ekseninde 360 derece dönerek içindeki misafirlerine bunu asla hissettirmemesidir.
Sadece bulunduğunuz pencere kenarında manzara değişince yönünüzün değiştiğini anlayabilirsiniz. Tesis ismini bu özelliğine ve bulunduğu konuma istinaden, Tünektepe Döner Gazino olarak almıştır.


Döner Gazinonun hemen dışında manzarayı aranızda cam olmadan çıplak gözle izleyebileceğiniz seyir terasları da bulunmaktadır.
Tünektepe seyir terası ile Sarısu mesire alanı arasında ulaşımı sağlayacak olan teleferik hattı projesinin yapım aşaması devam etmekte olup, bu projenin bitmesiyle Sarısu-Tünektepe arasına yapılacak teleferik projesi ile  hem Tünektepe’nin hem de Sarısu’nun prestiji artacak, aynı zamanda ulaşımı da kolaylaşacaktır.

Teleferik sistemi 8 kişilik, 35 adet kabinle, tek yöne saatte 1200 kişi taşıma kapasitelidir. Yatay uzunluğu yaklaşık 1685 metre olup iniş ve çıkış istasyonları arasında kot farkı 604 metre’dir. Tesis tek halatlı ve ayrılabilir klemensli sistem olarak tasarlanmış olup 0-5m/sn aralığında ayarlanabilen hız ile hareket edebilecektir.

Tünektepe seyir terası ile Sarısu mesire alanı arasında ulaşımı sağlayacak olan teleferik hattının yapım aşamasının sonuçlanarak faaliyete geçmesinin ardından, tünektepe döner gazino tesisi de faaliyete geçerek misafirlerine hizmet vermeye başlayacaktır.